یافتن کار در ترکیه جهت اخذ اقامت ترکیه

یافتن کار در ترکیه جهت اخذ اقامت ترکیه

در این مقاله قصد داریم تا روش های مختلف یافتن کار در کشور ترکیه و شرایط مورد نیاز جهت اخذ مجوز کاری در کشور ترکیه را برای متقاضیان اخذ اقامت ترکیه از طریق کار را به طور کامل و جامع مورد بررسی قرار دهیم. همچنین چند سایت کاریابی را معرفی خواهیم نمود

یافتن کار در ترکیه جهت اخذ اقامت ترکیه از طریق کار

همانطور که می دانید جهت اخذ اقامت ترکیه روش های مختلفی وجود دارد و یکی از این روش ها اخذ اقامت ترکیه از طریق کار می باشد. برای کسب مجوز اقامت ترکیه از طریق کار ابتدا باید کار مناسبی برای خود در این کشور انتخاب نموده و سپس با فراهم نمودن شرایط مناسب و مدارک مورد نیاز ویزای کاری ترکیه را دریافت کنید. در این مقاله قصد داریم به طور مختصر روش های یافتن کار در ترکیه را مورد بررسی قرار دهیم اگر قصد اخذ اقامت ترکیه از این طریق را دارید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

اکثر افراد در مرحله اول یافتن کار مناسب برای خود در ترکیه به سایت های کاریابی مختلف و همچنین اداره کار این کشور مراجعه می کنند و لیست مشاغل مورد نیاز و کارهای موجود در این کشور را به طور جامع مورد بررسی قرار می دهند. تمامی مشاغل مورد نیاز برای اتباع خارجی و دانشجویان که به دنبال کارهای پاره وقت در این کشور هستند در این سایت ها قابل مشاهده هستند. لازم به ذکر است که این سایت ها به طور مداوم به روز رسانی می شوند به همین دلیل می توانید شغل مورد نیاز خود را به صورت آنلاین پیدا نمایید. تبلیغات روزنامه ها نیز به صورت هفتگی یا ماهانه یکی دیگر از روش های یافتن شغل در کشور ترکیه می باشد.

معرفی سایت های کاریابی ترکیه

www.sahebindan.com

www.eleman.net

www.kariyer.com

شرایط مورد نیاز جهت اخذ مجوز کار جهت دریافت اقامت ترکیه

تولید، کشاورزی و گردشگری از بخش های اصلی اقتصاد ترکیه به حساب می آیند. ترکیه در زمینه اشتغال و کار یکی از کشورهایی می باشد که بیشترین میزان استخدام را دارد. برای مشغول شدن به کاری مناسب در کشور ترکیه در مرحله اول به مجوز کاری در این کشور نیاز خواهید داشت.

در صورتی که شما ساکن کشوری هستید که برای کار کردن در ترکیه به ویزا نیازی ندارید مبتنی بر موافقت نامه معافیت از اخذ ویزا باید به وب سایت رسمی بررسی وزارت امور خارجه ترکیه مراجعه نمایید اما اگر جهت کار در ترکیه به ویزا نیاز داشته باشید باید برای اخذ ویزای کاری جهت اقامت ترکیه باید با یک شرکت ترکیه ای قرارداد کاری امضا نمایید.

یکی از روش های اخذ اقامت ترکیه به صورت دائم پیدا کردن کار در این کشور می باشد. برای یافتن کار در ترکیه دو روش کلی وجود دارد، در روش اول نیاز به تأیید شدن توسط یک کارفرما در وزارت کار و امور اجتماعی یا اقدام مستقیم از طریق سفارت یا کنسولگری ترکیه می باشد. اخذ ویزای کاری در این روش حدوداً 30 روز طول می کشد. پس از اتمام قرارداد کاری در صورت رضایت طرفین می توانید مجوز خود را برای سه سال دیگر تمدید نمایید. برای تمدید ویزای کاری باید 15 روز قبل از انقضا مجوز خود آن را تمدید نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *