نحوه اخذ شهروندی ترکیه

نحوه اخذ شهروندی ترکیه

در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل و جامع به بررسی شرایط مورد نیاز جهت اخذ شهروندی ترکیه

بپردازیم. همچنین در ادامه این مقاله شرایطی که اخذ شهروندی این کشور را آسان تر می سازد را به طور خلاصه معرفی خواهیم کرد. اگر متقاضی اخذ شهروندی ترکیه هستید ما را همراهی کنید

نحوه اخذ شهروندی ترکیه

کشور ترکیه جزء بیست اقتصاد بزرگ جهان محسوب می شود. پس از آلمان و عراق سومین شریک اقتصادی ترکیه، ایران می باشد. بزرگ ترین صنایع این کشور شامل صنعت توریسم، خودروسازی، کشتی سازی، تولید لوازم خانگی برقی، صنایع تسویه و پالایش نفت، صنایع غذایی و صنعت مد می باشند. همچنین این کشور دارای معادن آهن و استیل می باشد از این رو سالانه تعداد متقاضیان ایرانی مهاجرت به ترکی در حال افزایش است. در این مقاله قصد داریم تا شرایط اخذ شهروندی ترکیه را مورد بررسی قرار دهیم.

از آنجا ایرانیان زیادی امروزه قصد کشور خود و مهاجرت به دیگر کشورها را دارند اکثر آن ها به دلیل پایین بودن هزینه های زندگی در ترکیه این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب می نمایند. اخذ اقامت ترکیه از روش های مختلف امکان پذیر است، پس از اخذ اقامت این کشور می توانید شهروندی ترکیه را نیز به دست آورده و از مزایای بیشمار زندگی در این کشور و اخذ شهروندی ترکیه بهره مند خواهید شد. اگر شما نیز اخذ اقامت ترکیه و همچنین شهروندی ترکیه را دارید تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا با شرایط اخذ شهروندی ترکیه بیشتر آشنا شوید.

شرایط اخذ شهروندی ترکیه

در وهله اول باید بیان کنیم که برای ارائه درخواست هر نوع اخذ تابعیت ترکیه یا شهروندی ترکیه ابتدا باید تمامی شرایط مورد نیاز را فراهم آورده و پس از آن به مقامات دولتی و مراجع ذیصلاح این کشور مراجعه کند. افرادی که موفق به اخذ اقامت دائم ترکیه شده باشند می توانند به راحتی برای دریافت تابعیت یا شهروندی ترکیه نیز اقدامات خود را آغاز کنند و درخواست خود را به دولت این کشور ارائه دهند. البته شرایطی برای شما وجود دارند که در صورت فراهم آوردن این شرایط روند اخذ شهروندی ترکیه را می توانید با سرعت بیشتری طی نمایید.

  • کودکی که دارای والدین ترک باشد.
  • ازدواج با یکی از اتباع ترک و گذشت سه سال از ازدواج آن ها
  • خرید ملکی با ارزش 250 هزار دلار و برای سه سال صاحب آن ملک بودن. البته در این مورد می توانید پس از گذشت سه سال ملک خود را به فروش برسانید.
  • تأیید وزارت اقتصادی ترکیه مبنی بر سرمایه گذاری شما در این کشور با ارزش حداقل 1 میلیون دلار. در این صورت می توانید بلافاصله برای اخذ شهروندی ترکیه اقدامات خود را آغاز نمایید.
  • تأیید وزارت کار ترکیه مبنی بر کارآفرینی برای بیش از 50 شهروند ترک. در این روش نیز می توانید بلافاصله جهت اخذ تابعیت یا شهروندی کشور ترکیه اقدام نمایید.

در صورت سرمایه گذاری مبلغ 3 میلیون دلار در یکی از بانک های دولتی ترکیه برای مدت سه سال یا خرید اوراق قرضه این کشور و حفظ مالکیت آن ها برای سه سال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *