معتبرترین پاسپورت دنیا

معتبرترین پاسپورت دنیا

معتبر ترین پاسپورت دنیا

روزنامه ایندپندنت اعلام کرد یک شهروند سوئدی میتواند با پرداخت تنها 28 یورو در عرض یک ساعت بدون نیاز به ویزا پاسپورت دریافت و به  174 کشور دنیا سفر کند. پاسپورت سوئدی جزو ارزشمندترین پاسپورت های دنیا میباشد.

افراد دارنده پاسپورت فنلاند و آلمان نیز میتوانند بدون نیاز به ویزا به 174 کشور مسافرت کنند. تفاوت در این است که مدت زمان صادر شدن آن برای آلمانی ها 7 ساعت و فنلاندی ها 5 ساعت میباشد که هزینه پاسپورت آلمانی 45 یورو و پاسپورت فنلاندی 37 یورو میباشد.

کشور های رتبه دهم شامل انگلیس، آمریکا، دانمارک، کانادا، اسپانیا، بلژیک، هلند میباشد.

در آسیا قدرتمند ترین پاسپورت به کشور ژاپن تعلق دارد که افراد مقیم این کشور میتوانند بدون نیاز به ویزا به خاک 172 کشور وارد شوند. بعد از آن سنگاپور و مالزی در رتبه های بعدی قرار دارند که دارنده های این پاسپورت به 166 کشور بدون ویزا تردد میکنند.

در میان همسایگان ایران معتبر ترین پاسپورت مربوط می شود به شهروندان ترکیه که با پرداخت 166 یورو و بعد از 95 ساعت کاری بدون ویزا میتوانند به 100 کشور سفر کنند. با دو رتبه فاصله کشور امارات در عرض 2 ساعت پاسپورت عبور و مرور به 77 کشور را به شهروندانش میدهد. قطر بعد از امارات رتبه 44 مین پاسپورت ارزشمند دنیا را دارد. بر طبق این گزارش ترکیه، استرالیا، و سوئیس گرانترین پاسپورت های جهان را دارند.

در این لیست نامی از ایران برده نشده است اما طی بررسی های انجام شده مبلغ 20 یورو هزینه دارد و صدور آن یک هفته طول میکشد. در بررسی های قبلی ایران در رتبه 86 ام قرار داشت.

منبع خبر:

www.turkeyneshin.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *