اقامت ترکیه

اقامت ترکیه

 

شرایط اقامت در اکثر کشور های دنیا در ابتدای امر به مدت سه تا 5 سال موقت میباشد و بعد از گذشت این مدت زمان فرد متقاضی میتواند درخواست اقامت دائم کند. از آنجایی که قوانین کشور ترکیه بر گرفته از قوانین و مقررات فرانسه میباشد، به تبع قوانین مهاجرت و اقامت نیز مشابه این کشور میباشد. البته در صورت آذری بودن امتیازاتی برای شما در نظر گرفته میشود که باعث تسریع روند اقامت در کشور ترکیه میشود.

اقامت در ترکیه به چند گروه اصلی تقسیم میشود که شامل:اقامت موقت و توریستی، اقامت کاری، اقامت تحصیلی و از همه مهم تر اقامت دائم کشور ترکیه میباشد.

اقامت 90 روزه توریستی

این اقامت به مدت 90 روز میباشد که برای ایرانیان هم اکنون نیازی به ویزا ندارد و فرد با وارد شدن به کشور ترکیه به مدت سه ماه اجازه اقامت دارد. که البته حق کار یا تحصیل و داد و ستد را نخواهد داشت.  برای تمدید این ویزا لازم است که از اداره امنیت طی گذراندن مراحل لازم اجازه اقامت 6 ماهه یا یک ساله گرفته شود. راه های تمدید این نوع اقامت شامل ارائه اجاره نامه یا معرفی یک فرد ترک به عنوان ضامن میباشد.

اقامت یک ساله از طریق خرید ملک

اگر تمایل به خرید ملک در ترکیه را دارید، بعد از خرید ملک یا زمین میتوانید اقامت خود را در ترکیه هر ساله تمدید کنید که در حال حاظر بهترین گزینه برای دریافت این نوع اقامت میباشد. شما با هر گونه وضعیت اقامتی میتوانید در ترکیه ملک خریداری کنید.

اقامت تحصیلی

گرفتن این نوع اقامت ابتدا نیاز به شرکت در آزمون های این کشور که معمولا شامل تومر  YOS و در مقطع فوق لیسانس GRE یا/و ALES میباشد. البته شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه های مختلف ترکیه متفاوت میباشد. با داشتن مدرک تومر میتوانید کمتر از سه ماه اقامت دانشجویی ترکیه را بگیرید.

اقامت کاری

دریافت اقامت کاری در ترکیه به صورت کارفرما و کارگری ممکن میباشد. شما با ثبت شرکت در ترکیه و گرفتن مجوز کار میتوانید در ابتدا اقامت یکساله به عنوان کارفرما را دریافت کنید. در صورت تداوم کاری شرکت میتوانید این اقامت را هر ساله تمدید و بعد از گذراندن مدت مکفی آن را به اقامت دائم تبدیل کنید.

 

یک دیدگاه در نوشته‌ی “اقامت ترکیه

  1. بازتاب: چه مشاغلی برای خارجیان در ترکیه ممنوع میباشد – PeyLaw.net |موسسه حقوقی|اقامت ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *