اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

در این مقاله روش اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری را به طور کامل و جامع مورد بررسی قرار خواهیم داد و همچنین دلایل مورد توجه قرار گرفتن سرمایه گذاری در این کشور را بررسی خواهیم کرد

اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

در سال های اخیر بسیاری از ایرانیان بنا به دلایل شرایط اقتصادی نامناسب در کشور به دنبال مهاجرت به کشورهای خارجی هستند یکی از کشورهایی که مهاجرت به آن از روش های مختلف برای ایرانیان امکان پذیر است ترکیه می باشد. از آنجا که در سال های اخیر اقتصاد این کشور تا حد قابل توجهی توسعه یافته است تعداد متقاضیان مهاجرت به آن نیز سالانه افزایش می یابد. یکی از روش های عالی برای اخذ اقامت ترکیه، سرمایه گذاری در این کشور است زیرا دولت ترکیه از سرمایه گذاران خارجی حمایت قابل توجهی می کند.

شرایط اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری برای آن دسته از افرادی که قصد مهاجرت به کشوری نزدیک به ایران و استفاده از امکانات اقتصادی عالی آن کشور را دارند گزینه بسیار ایده آلی می باشد. یکی از آسان ترین روش ها جهت اخذ اقامت ترکیه سرمایه گذاری در این کشور می باشد. میزان هزینه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در این کشور به روش انتخابی شما برای سرمایه گذاری بستگی دارد. سرمایه گذاری در ترکیه به دو بخش کلی سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت طبقه بندی می شود که هر یک نیازمند مدارک و هزینه خاصی می باشند.

چرا اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری مورد توجه قرار گرفته است؟

  • یکی از دلایلی که سرمایه گذاری در ترکیه مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است رشد اقتصادی نسبتاً خوب این کشور می باشد. میزان توسعه اقتصادی این کشور 4.7% می باشد به همین دلیل رشد اقتصادی امیدوار کننده ای را می توان برای این کشور انتظار داشت.
  • یکی دیگر از دلایلی که باعث شده سرمایه گذاری در این کشور مورد توجه قرار بگیرد موقعیت مرکزی آن می باشد. این کشور همانند پلی طبیعی بین شرق، غرب، شمال و جنوب عمل می کند.
  • زیر ساخت های ترکیه یکی دیگر از دلایل جذب سرمایه گذاران خارجی به این کشور است. تکنولوژی در این کشور به خوبی توسعه یافته است و از آنجا که سرمایه گذاران خارجی برای نقل و انتقال تولیدات خود به دیگر کشورها به دیگر کشورهای اروپایی به وسایل مختلفی نیاز دارند. این کشور برای سرمایه گذاری مناسب می باشد.
  • فضای مناسب سرمایه گذاری با رقابت بالا نیز باعث جذب سرمایه گذاران به این کشور شده است. در سال های اخیر فضای سرمایه گذاری دوستانه ای در این کشور ایجاد شده است.
  • مالیات پایین در ترکیه نیز باعث شده است ایرانیان زیادی به سرمایه گذاری در این کشور بیندیشند. همچنین در این کشور پاداش هایی به سرمایه گذاری های استراتژیکی، سرمایه گذاری با مقیاس بالا و سرمایه گذاری منطقه ای داده می شود.

از آنجا که ترکیه در نزدیکی تأمین کننده های انرژی جهان و همچنین اروپا که بزرگترین مصرف کننده انرژی در دنیا می باشد قرار گرفته است به پایانه و محل اتصال انرژی در منطقه تبدیل شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *